«Siemens Healthineers»-ի ներկայացուցիչների հետ քննարկվել են գերժամանակակից բժշկական սարքավորումներով ապահովելու հարցեր
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը Շվեյցարիա այցի ժամանակ հանդիպել է «Siemens Healthineers» ընկերության ներկայացուցիչների հետ։
«Առողջապահության համաշխարհային 75-րդ ասամբլեայի շրջանակներում հանդիպել եմ բժշկական սարքավորումների գերմանական «Siemens Healthineers» ընկերության Եվրոպայի, Մերձավոր Արևելքի և Աֆրիկայի նախագահ Բերնդ Օնըսագըի հետ:
Նշել եմ, որ Հայաստանի առողջապահական համակարգն արդիականացման փուլում է, և մեզ համար կարևոր է, որ բարձր տեխնոլոգիական սարքավորումները կիրառվեն գիտակրթական նպատակներով և ոչ միայն Հայաստանի մասնագետների, այլև` տարածաշրջանի համար։
Խոսել ենք համակարգը գերժամանակակից բժշկական սարքավորումներով ապահովելու ուղղությամբ համագործակցությունն ընդլայնելու հնարավորությունների մասին»,- հայտնել է Անահիտ Ավանեսյանը ֆեյսբուքի իր էջում։

The issues of providing state-of-the-art medical equipment were discussed with the representatives of "Siemens Healthineers"
RA Minister of Health Anahit Avanesyan met with "The Siemens Healthineers" company representatives during her visit to Switzerland.
"Within the 75th World Health Assembly framework, I met with the President of Europe, Middle East, and Africa of the German medical equipment company "Siemens Healthineers," Bernd Onsag.
I mentioned that Armenia's healthcare system is in the process of modernization, and we must ensure that high-tech equipment is used for scientific and educational purposes and not only for Armenian specialists but also for the region.
We talked about the possibilities of expanding cooperation to provide the system with state-of-the-art medical equipment," Anahit Avanesyan said on her Facebook page.