Այլընտրանք Վերին Lարսին. ծովային ճանապարհով Բաթում֊Նովոռոսիյսկ բեռնափոխադրման մեկնարկը տրված է
Ծովային ճանապարհով Բաթում֊Նովոռոսիյսկ բեռնափոխադրման մեկնարկը տրված է։ Այս մասին հաղորդում են Էկոնոմիկայի նախարարությունի։ Արդեն իրականացվել է կոնտեյներներով բեռների փորձնական նավային փոխադրումը, որոնց ընթացքում էական խնդիրներ չեն առաջացել։
Առայժմ նախատեսվում է իրականացնել շաբաթական մեկ բեռնափոխադրում, հետագայում կախված պահանջարկից բեռնափոխադրումների քանակը կարող է ավելացվել։ Պետությունը նախատեսում է սուբսիդավորել բեռնափոխադրումների ծովային հատվածը։
Հետաքրքրված ընկերությունները կարող են դիմել «Սի ընդ Էմ ինթերնեյշնլ» ընկերության տնօրեն Դավիթ Իլոյանին հետևյալ հեռախոսահամարով՝ +7 (9887) 70-70-30, էլ․ փոստ՝ info@bsfrussia.ru:

An alternative to Upper Lars. Batum-Novorossiysk cargo transportation by sea has been launched
Batum-Novorossiysk cargo transportation by sea has been launched. This was reported to the Ministry of Economy. Trial ship transportation of containerized cargo has already been carried out, during which no significant problems have arisen.
For now, it is planned to carry out one shipment per week; depending on the demand, the freight may increase. The state plans to subsidize the maritime sector of cargo transportation.
Interested companies can contact Davit Iloyan, director of C&M International, at the following phone number: +7 (9887) 70-70-30, e-mail: Email: info@bsfrussia.ru.