Հայտնի է Team Telecom Armenia-ի Շեյք գովազդային վիճակախաղի գլխավոր մրցանակի՝ Volkswagen ID.4 էլեկտրական մեքենայի նոր սեփականատիրոջ անունը։
Խաղարկությունը տեղի ունեցավ ուղիղ եթերում, որի ընթացքում պատահականության սկզբունքով՝ թվերի գեներացման համակարգի միջոցով բոլոր կտրոններից ընտրվեց Վանաձորի բնակիչ 22-ամյա Ջանիբեկ Հարությունյանի հեռախոսահամարով կտրոնը։
«Շեյքին մասնակցել եմ հենց սկզբից, բայց տեսնելով խաղարկությանը մասնակցողների մեծ քանակը՝ մեքենան հաղթելու ակնկալիք, ճիշտն ասած, այդքան էլ չունեի։ Այս ընթացքում շեյքել եմ 24 անգամ։Անչափ ուրախ եմ, որ հենց ինձ բախտ վիճակվեց դառնալ այդ էլեկտրական մեքենայի սեփականատերը»,- նշեց Ջանիբեկ Հարությունյանը։
Ի դեպ, էլեկտրական մեքենան խաղարկելիս պատահական թվերի գեներատորը սկզբում ընտրել էր Իջևանի բնակիչ Գայանե Գաբրիելյանին պատկանող կտրոնին համապատասխան հեռախոսահամարը, սակայն բաժանորդի հետ կապ հաստատելուց հետո նա ասաց, որ չի մասնակցել Շեյք խաղարկությանը։
Նշենք, որ խաղարկության հաջորդ օրը Գայանե Գաբրիելյանը հանդիպել է ընկերության ներկայացուցիչների հետ ու նշել, որ այդ հեռախոսով իր աղջիկն է մասնակցել խաղարկությանը, այդ իսկ պատճառով ուղիղ եթերի զանգի ընթացքում ինքը լավ չի հասկացել հարցը։Team Telecom Armenia-ն հասկանալով ստեղծված իրավիճակը և ընդառաջ գնալով տիկին Գայանեի խնդրանքին՝ որոշում է կայացրել տոնական օրերին պարգևել հրաշք նաև այս ընտանիքին՝ նրանց նույնպես նվիրելով Volkswagen ID.4 էլեկտրական մեքենա։
Շեյքը Team Telecom Armenia-ի նախորդ տարվա ամենախոշոր նախագծերից էր, որին մասնակցելու հնարավորություն էին ստացել նաև Հայաստանում գործող մյուս բոլոր օպերատորների բաժանորդները։ Խաղարկությանը մասնակցելու համար պետք էր ներբեռնել My Team հավելվածը, այնուհետև օրը մեկ անգամթափահարել՝ շեյքել ու ստանալ թվային և ֆիզիկական տարատեսակ նվերներ, ինչպես նաև Volkswagen ID.4 էլեկտրական մեքենան շահելու հնարավորություն։
Խաղարկության ամփոփման արդյունքում մասնակիցները շահել են 14 սմարթֆոն, 3 ինքնագլոր, 1500-ից ավել ականջակալ, շուրջ 300 հազար պրոմոկոդ հավելյալ շեյքելու, Team E-shop-ից գնումներ կատարելու և կրթական հավելվածներից օգտվելու համար, իսկ շեյքերի ընդհանուր թիվը հատել է 7,5 միլիոնը։

Team подарил участникам розыгрыша "Shake" новогоднее чудо, подарив два автомобиля Volkswagen ID.4
Стало известно имя нового владельца главного приза рекламной лотереи «Шейк» Team Telecom Armenia – электромобиля Volkswagen ID.4.
В прямом эфире состоялась лотерея, в ходе которой из всех билетов с помощью системы генерации номеров случайным образом был выбран билет с номером телефона 22-летнего жителя Ванадзора Джанибека Арутюняна.
«Я участвовал в Шейке с самого начала, но, видя большое количество участников розыгрыша, честно говоря, не ожидал, что выиграю машину». За это время я встряхнул смартфон 24 раза. Я безумно счастлив, что мне посчастливилось стать обладателем этого электромобиля", - сказал Джанибек Арутюнян.
Кстати, при розыгрыше электромобиля генератор случайных чисел изначально выбрал номер телефона, соответствующий купону, принадлежащему жительнице Иджевана Гаяне Габриелян, но связавшись с подписчиком, она сказала, что не участвовала в розыгрыше Shake.
Следует отметить, что на следующий день после розыгрыша Гаяне Габриелян встретилась с представителями компании и заявила, что с этим телефоном в розыгрыше участвовала ее дочь, поэтому во время звонка в прямом эфире она плохо разобралась в вопросе. По просьбе Гаяне было принято решение подарить и этой семье на праздники чудо, подарив им электромобиль Volkswagen ID.4.
Shake был одним из крупнейших проектов Team Telecom Armenia в прошлом году, в котором имели возможность участвовать абоненты всех других операторов, работающих в Армении. Для участия в розыгрыше нужно было скачать приложение «My Team», затем встряхивать раз в день и получать различные цифровые и физические подарки, а также шанс выиграть электромобиль Volkswagen ID.4.
По итогам розыгрыша участники выиграли 14 смартфонов, 3 электросамоката, более 1500 наушников, около 300 тысяч промокодов на дополнительные встряхивания, покупки в Team E-shop, общее количество Shake-ов превысило 7,5 млн.