Հայտնի է Team Telecom Armenia-ի Շեյք գովազդային վիճակախաղի գլխավոր մրցանակի՝ Volkswagen ID.4 էլեկտրական մեքենայի նոր սեփականատիրոջ անունը։
Խաղարկությունը տեղի ունեցավ ուղիղ եթերում, որի ընթացքում պատահականության սկզբունքով՝ թվերի գեներացման համակարգի միջոցով բոլոր կտրոններից ընտրվեց Վանաձորի բնակիչ 22-ամյա Ջանիբեկ Հարությունյանի հեռախոսահամարով կտրոնը։
«Շեյքին մասնակցել եմ հենց սկզբից, բայց տեսնելով խաղարկությանը մասնակցողների մեծ քանակը՝ մեքենան հաղթելու ակնկալիք, ճիշտն ասած, այդքան էլ չունեի։ Այս ընթացքում շեյքել եմ 24 անգամ։Անչափ ուրախ եմ, որ հենց ինձ բախտ վիճակվեց դառնալ այդ էլեկտրական մեքենայի սեփականատերը»,- նշեց Ջանիբեկ Հարությունյանը։
Ի դեպ, էլեկտրական մեքենան խաղարկելիս պատահական թվերի գեներատորը սկզբում ընտրել էր Իջևանի բնակիչ Գայանե Գաբրիելյանին պատկանող կտրոնին համապատասխան հեռախոսահամարը, սակայն բաժանորդի հետ կապ հաստատելուց հետո նա ասաց, որ չի մասնակցել Շեյք խաղարկությանը։
Նշենք, որ խաղարկության հաջորդ օրը Գայանե Գաբրիելյանը հանդիպել է ընկերության ներկայացուցիչների հետ ու նշել, որ այդ հեռախոսով իր աղջիկն է մասնակցել խաղարկությանը, այդ իսկ պատճառով ուղիղ եթերի զանգի ընթացքում ինքը լավ չի հասկացել հարցը։Team Telecom Armenia-ն հասկանալով ստեղծված իրավիճակը և ընդառաջ գնալով տիկին Գայանեի խնդրանքին՝ որոշում է կայացրել տոնական օրերին պարգևել հրաշք նաև այս ընտանիքին՝ նրանց նույնպես նվիրելով Volkswagen ID.4 էլեկտրական մեքենա։
Շեյքը Team Telecom Armenia-ի նախորդ տարվա ամենախոշոր նախագծերից էր, որին մասնակցելու հնարավորություն էին ստացել նաև Հայաստանում գործող մյուս բոլոր օպերատորների բաժանորդները։ Խաղարկությանը մասնակցելու համար պետք էր ներբեռնել My Team հավելվածը, այնուհետև օրը մեկ անգամթափահարել՝ շեյքել ու ստանալ թվային և ֆիզիկական տարատեսակ նվերներ, ինչպես նաև Volkswagen ID.4 էլեկտրական մեքենան շահելու հնարավորություն։
Խաղարկության ամփոփման արդյունքում մասնակիցները շահել են 14 սմարթֆոն, 3 ինքնագլոր, 1500-ից ավել ականջակալ, շուրջ 300 հազար պրոմոկոդ հավելյալ շեյքելու, Team E-shop-ից գնումներ կատարելու և կրթական հավելվածներից օգտվելու համար, իսկ շեյքերի ընդհանուր թիվը հատել է 7,5 միլիոնը։

The team gave a New Year's miracle to the participants of the Shake by giving away two Volkswagen ID.4 cars
The name of the new owner of the main prize of Team Telecom Armenia's Shake promotional lottery, the Volkswagen ID.4 electric car, is known.
The lottery took place in life, during which the ticket with the phone number of 22-year-old Janibek Harutyunyan, a resident of Vanadzor, was selected randomly from all the keys using the number generation system.
"I participated in the Shake from the beginning, but seeing many participants in the draw, I honestly did not expect to win the car." During this time, I have shaken it 24 times. I am thrilled that I was lucky enough to become the owner of that electric car," said Janibek Harutyunyan.
By the way, when drawing the electric car, the random number generator initially selected the phone number corresponding to the coupon belonging to Gayane Gabrielyan, a resident of Ijevan. Still, after contacting the subscriber, she said she did not participate in the Shake drawing.
It should be noted that the day after the draw, Gayane Gabrielyan met with the company representatives and stated that it was her daughter who participated in the interest with that phone, that's why she did not understand the issue well during the live call. At Gayane's request, a decision was made to give a miracle to this family during the holidays by giving them a Volkswagen ID.4 electric car as well.
The shake was one of the most significant projects of Team Telecom Armenia last year, in which subscribers of all other operators operating in Armenia had the opportunity to participate. To participate in the raffle, you had to download the My Team application, shake once a day, receive various digital and physical gifts, and win a Volkswagen ID.4 electric car.
As a result of the drawing summary, the participants won 14 smartphones, three self-rollers, more than 1500 headphones, about 300 thousand promo codes for additional shaking, shopping at Team E-shop, and using educational applications. The total number of shakes exceeded 7.5 million.