Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիայի հետևանքով վնասվել է 192 բնակելի տուն
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը տեղեկացրել է, որ  Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական գործողությունների հետևանքով, նախնական տվյալներով, Գեղարքունիքի, Սյունիքի, Վայոց ձորի մարզերում վնասվել է 192 բնակելի տուն:
Ըստ նրա, այդ տներից 60-ը վնասվել է ամբողջությամբ. «Վնասվել են բնակելի տներ, օժանդակ կառույցներ, անասնապահական շինություններ, գյուղատնտեսական նշանակության գույք, վարչական շենքեր, հյուրատներ և այլն: Վնասվել են նաև ավտոմեքենաներ, այդ թվում, շտապօգնության ծառայության: Որոշ տեղերում ունեցել ենք հոսանքազրկումներ, որոնք շատ արագ վերականգնվել են: Այս պահին էլեկտրականության հետ կապված խնդիր ունենք Ներքին Շորժայի հատվածում»։
Այլ կարգի ենթակառուցվածքային խնդիրներ՝ ճանապարհների փլուզում, ջրամատակարարման խափանումներ, չեն եղել. նշել է Տերերյանը։

As a result of Azerbaijan's military aggression, 192 residential houses were damaged
RA Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Vache Terteryan informed that as a result of the military operations unleashed by Azerbaijan against Armenia, according to preliminary data, 192 residential houses were damaged in Gegharkunik, Syunik, Vayots Dzor regions.
According to him, 60 of those houses were completely damaged. "Dwelling houses, auxiliary structures, livestock buildings, agricultural property, administrative buildings, guest houses, etc. were damaged. Cars, including those of the ambulance service, were also damaged. We had power outages in some places, which were restored very quickly. Currently, we have a problem with electricity in the Nerkin Shorzha area."