Գնել Սանոսյանը կարևորել է ԱՄԷ-ի հետ հատկապես էներգետիկ ոլորտում առկա համագործակցությունը
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Ալ-Մուլլային։
Նախարարը ողջունել է դեսպանին և հաջողություններ մաղթել հայաստանյան առաքելության ընթացքում։ Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և բարձր է գնահատել հայ-էմիրաթական հարաբերությունների առկա մակարդակը և այն խորացնելու անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են տարբեր ոլորտներում առկա համագործակցության վերաբերյալ հարցեր։ Մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել էներգետիկ, վերականգնվող էներգիայի, թափոնների վերամշակման, շինարարության ոլորտներին։ Նախարարը կարևորել է հատկապես էներգետիկ ոլորտում առկա համագործակցությունը։ Հանդիպման ժամանակ նախանշվել են փոխգործակցության նոր ուղղություններ։

Gnel Sanosyan highlighted the existing cooperation with the UAE, especially in the energy sector
RA Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Arab Emirates to the Republic of Armenia, Nariman Al-Mulla.
The minister welcomed the Ambassador and wished her success during the Armenian mission. The Ambassador thanked him for the warm welcome and highly appreciated the current level of Armenian-Emirati relations and the need to deepen them.
During the meeting, issues related to existing cooperation in various fields were discussed. In particular, reference was made to the energy, renewable energy, waste processing, and construction sectors. The minister highlighted the existing cooperation in the energy sector in particular. During the meeting, new directions for the association were outlined.