Արմեն Գրիգորյանը և Տոյվո Կլաարը քննարկել են Արցախում ստեղծված իրավիճակը
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր ընդունել է Հարավային Կովկասում և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ Հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
Արմեն Գրիգորյանը և Տոյվո Կլաարը քննարկել են Լաչինի միջանցքի արգելափակումն ու դրա հետևանքով առաջացած հումանիտար ճգնաժամը:
Քարտուղար Գրիգորյանը կարևորել է միջազգային գործընկերների կողմից գործուն քայլերի իրականացումը` միտված  Լեռնային Ղարաբաղի ապօրինի շրջափակումը դադարեցնելուն և արցախահայության էթնիկ զտումը կանխելուն:  Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Армен Григорян и Тойво Клаар обсудили ситуацию в Арцахе
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян сегодня принял специального представителя ЕС по кризису на Южном Кавказе и в Грузии Тойво Клаара. Во встрече также приняла участие глава делегации ЕС в Армении, Чрезвычайный и Полномочный Посол Андреа Викторин.
Армен Григорян и Тойво Клаар обсудили блокаду Лачинского коридора и вызванный ею гуманитарный кризис.
Секретарь Григорян подчеркнул осуществление международными партнерами эффективных шагов, направленных на прекращение незаконной блокады Нагорного Карабаха и предотвращение этнической чистки арцахских армян. В ходе встречи собеседники обсудили и другие вопросы, представляющие двусторонний интерес