ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը լքում է ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը. այս մասին հայտարարել է Նազարյանը։
Հանձնաժողովի նիստում քննարկվում էր նրա ներկայացրած «Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամների երաշխիքների մասին» նախագիծը, որին, սակայն, կառավարությունը բացասական եզրակացություն է տվել։
Գեղամ Նազարյանն էլ հայտնեց, որ կառավարությունը մերժել է նախագիծը` նշելով, թե բյուջեի վրա այն լրացուցիչ բեռ է լինելու. «Կառավարության դիրքորոշումը վիրավորական է»,- ասաց նա։

Гегам Назарян покидает Постоянную комиссию по национальной обороне и безопасности
Член фракции "Армения" в Национальном Собрании Гегам Назарян покидает Комитет национальной обороны и безопасности. Об этом сообщил Назарян.
На заседании комиссии обсуждался представленный им проект «О гарантиях членам семьи военнослужащих, погибших за защиту Родины», на который, однако, правительство дало отрицательное заключение.
Гегам Назарян также заявил, что правительство отвергло проект, отметив, что это будет дополнительным бременем для бюджета. «Позиция правительства оскорбительна », — сказал он.