Արցախի նախագահը ծանոթացել է Պատարա գետից Ստեփանակերտին խմելու ջրի մատակարարման գործընթացին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 4-ին այցելել է մայրաքաղաքի ջրամատակարարման համակարգի թիվ 2 մաքրման կայան և տեղում ծանոթացել Պատարա գետի` օրեր առաջ գործարկված ջրընդունիչ հանգույցից Ստեփանակերտին  խմելու ջրի մատակարարման ընթացքին:
Երկրի ղեկավարը պատասխանատուներից հետաքրքրվել է խմելու ջրի ընդունման և սպառման ծավալներով, որակի վերահսկողության աշխատանքներով,  հավաստիացել, որ Պատարա գետից ստացվող խմելու ջրի քանակն ամբողջությամբ բավարարում է մայրաքաղաքի բնակչության սպառման կարիքները:
Նախագահը բարձր է գնահատել ջրագծի կառուցման ծրագրի ռազմավարական նշանակությունը, նշել, որ Կառավարությունը հետևողականորեն շարունակելու է նաև Պատարայի ջրամբարի ծրագիրը կյանքի կոչելու աշխատանքները:
Այցի ընթացքում Հանրապետության նախագահին ուղեկցում էին Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը, Ջրային կոմիտեի նախագահ Գեորգի Հայրիյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

Президент Арцаха ознакомился с процессом подачи питьевой воды из реки Патара в Степанакерт
4 сентября Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил очистные сооружения №2 столичного водопровода и ознакомился с процессом подачи питьевой воды в Степанакерт из водозаборного узла реки Патара, который был запущен несколько дней назад.
Глава страны поинтересовался объемами забора и потребления питьевой воды, работами по контролю качества, убедился, что количество питьевой воды, получаемой из реки Патара, полностью обеспечивает потребительские потребности населения столицы.
Президент высоко оценил стратегическую важность проекта строительства водовода, отметил, что Правительство последовательно продолжит работу по реализации проекта Патарского водохранилища.
В ходе визита Президента Республики сопровождали мэр Степанакерта Давид Саргсян, председатель водного комитета Георгий Айриян и другие официальные лица.