Telegram-ի հիմնադիրն իր 100 երեխաներին ժառանգություն կթողնի մեկ պայմանով
Հաղորդագրությունների հայտնի Telegram հավելվածի հիմնադիր Պավել Դուրովը հայտարարել է, որ իր 13,9 միլիարդ դոլար կարողությունը ժառանգելու են իր բոլոր 100 երեխաները, որոնք ծնվել են իր սերմնաբջիջների դոնորության արդյունքում։
Ֆրանսիական Le Point ամսագրին տված հարցազրույցում 40-ամյա տեխնոլոգիական միլիարդատերը նշել է․
«Բոլորն իմ երեխաներն են և ունենալու են հավասար իրավունքներ։ Չեմ ուզում, որ մահիցս հետո միմյանց ճանկռեն ժառանգության համար»։
Դուրովը նշել է, որ պաշտոնապես վեց երեխա ունի երեք տարբեր կանանցից, սակայն այն կլինիկան, որտեղ սկսել է սերմնաբջիջներ նվիրել դեռ 15 տարի առաջ, իրեն տեղեկացրել է, որ շուրջ 100 երեխա է ծնվել իր դոնորությամբ։
Նա նաև նշել է, որ երեխաները ժառանգություն չեն ստանա առաջիկա 30 տարվա ընթացքում, քանի որ ցանկանում է, որ նրանք «կյանքն սկսեն զրոյից, սովորեն վստահել իրենց ուժերին և չլինեն ֆինանսապես կախված»։
Պավել Դուրովն ընդգծել է, որ արդեն կտակ է կազմել։
Ռուսաստանյան ծագմամբ 40-ամյա Դուրովը ներկայումս բնակվում է Դուբայում, ունի Ֆրանսիայի և ԱՄԷ-ի քաղաքացիություն։ Telegram-ի գլխամասային գրասենյակը նույնպես տեղակայված է Դուբայում։

Основатель Telegram оставит наследство своим 100 детям с одним условием
Основатель популярного мессенджера Telegram Павел Дуров заявил, что его состояние в 13,9 миллиарда долларов унаследуют все его 100 детей, родившихся в результате донорства спермы.
В интервью французскому журналу Le Point 40-летний технологический миллиардер отметил: «Все они мои дети и будут иметь равные права. Я не хочу, чтобы после моей смерти они разорвали друг друга из-за наследства».
Дуров уточнил, что официально у него шесть детей от трех разных женщин, но клиника, в которой он начал сдавать сперму 15 лет назад, сообщила, что около 100 детей родились благодаря его донорству.
Он также добавил, что дети не получат наследство в течение следующих 30 лет, поскольку он хочет, чтобы они «они начали жизнь с нуля», «научились доверять своим силам и не были финансово зависимыми».
Павел Дуров подчеркнул, что уже составил завещание.
40-летний предприниматель русского происхождения в настоящее время проживает в Дубае, имеет гражданство Франции и ОАЭ. Штаб-квартира Telegram также находится в Дубае.